. ♠ . Blázinec . ♠ .

Napsal Kathleen (») v sobotu 12. 10. 2013 v kategorii Povídka - Blázinec (HP,DM a jiné), přečteno: 959×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinevystrizek.jpg

Tato jednorázovka vypráví o pár okamžicích malých ratolestí dvou mocných kouzelníků, kteří většinu svých  studenstkých let strávili ve vzájemné nenávisti.

 

♠ Hlavní postavy:  HP+DM a jiné ♠ 

♠ Přístupné od 12 let 

♠ .  ♠ .  ♠

 ♠ . ♠

  ♠

 Blázinec

,,Vstávejte! No tak, vstávejte! Dneska je velký den. Tak už sakra vstávejte!"

Claudie společně se svým dvojčetem Michaelem poskakovala po ložnici svých rodičů, kteří spali v posteli, a snažili se o nemožné - probudit je. Jak Harry Potter tak Draco Malfoy mají téměř každé ráno problém se vstáváním. Komu by se taky chtělo z říše snů?

Harry žije už od narození svých dvou ratolestí v malém rodinném domku v mudlovském světě, který mu pomohli najít Sirius - jeho kmotr, a Remus - jeho bývalý učitel Obrany proti černé magii a samozřejmě taky jeho přítel. Dracovi se sice představa bydlení v mudlovském světě moc nezamlouvala, ale nakonec svolil a musel přiznat i jisté výhody. Hlavní výhodou byl vytoužený klid od všeho toho mumraje, který byl v té době v kouzelnickém světě........

Necelé dva týdny po Harryho utajovaném porodu se lord Voldemort doslechl o vztahu mezi Harrym a Dracem Malfoyem a také o dětech, které tito dva výjimeční kouzelníci mají. Jako důkaz jejich výjimečnosti jsou právě jejich potomci. Nestává se moc často, že by měli dva kouzelníci spolu potomka. Pravdou byla skutečnost, že taková událost se stala naposledy něco před 300 lety dvěma australským kouzelníkům, kteří zplodili syna se všemi jejich schopnostmi a ještě jich navíc pár získal. Skutečnost, že právě Harry Potter, už tak dost mocný kouzelník, má syna a ještě i dceru, ho víc jak znepokojovala. Rozhodl se proto k útoku na jejich dům spolu se svými věrnými přisluhovači. Mezi kterými nemohl chybět ani Lucius Malfoy.

Když se Lucius dozvěděl, co jeho vlastní syn, jeho krev, provedl a že se navíc postavil proti němu, byl rozhodnut ho okamžitě ztrestat a pokud bude muset, tak ho i zabít. Bohužel pro něj a pro Voldemorta, Severus Snape, jakožto špeh, informoval Brumbála a ten zajistil bezpečnost dětem v Bradavicích. Boj proto proběhl na pozemcích Bradavic. Členové Fénixova řádu se samozřejmě také zapojili do boje. Boj trval bezmála dvě hodiny, ale nakonec se členům řádu podařilo zajmout Smrtijedy, co přežili.

Když je omráčili a svázali, tak byli svědky velice tvrdému boji mezi lordem Voldemortem a Harrym Potterem. Boj byl vyrovnaný. Nikdo nemohl říci, kdo je na tom lépe. Ale po další čtvrt hodině tvrdého boje byl už Harry velice vyčerpaný a tak včas nestihl zareagovat na Voldemortovo zaklínadlo a náporem kouzla odletěl pět metrů dozadu, kde zády narazil do stromu a s hlasitým praskáním kostí dopadl na zem.

"Nééé!"zaslechl z dálky Dracův vyděšený hlas a to mu zabránilo vzdát to. Zvedl hlavu a podíval se na svého dlouholetého nepřítele, jak si to k němu míří s hůlkou v ruce, kterou měl spuštěnou podél těla a se sebejistým a hlavně s vítězným výrazem v obličeji. Pokud se tomu tak dalo říkat. Než si ale Voldemort stihl pořádně uvědomit co se děje, tak Harry využil jeho chvilkové nepozornosti, nahmatal na zemi svou hůlku, pevně jí stiskl, namířil a téměř neslyšně vyslovil ty dvě život beroucí slova.

Všichni se dívali s překvapením v očích na Voldemortovo mrtvé tělo. Ne, že by si to tak nepřáli, ale protože neslyšeli Harryho vyslovit smrtící kletbu, tak byli z náhlé zelené záře dost mimo. Jen pár jedinců si všimlo pohybu Harryho úst, když ji vyslovil. Jako první se vzpamatoval Draco a okamžitě přiběhl k bezvládnému tělu na zemi. Harry byl v bezvědomí a ošklivé rány po celém jeho těle hodně krvácely.

Když se Harry po třech týdnech probral v pokoji nemocnice sv. Munga, spatřil vedle své postele schouleného, spícího Draca. Po chvilce se probudil a s neskonalou úlevou a štěstím Harryho objal a políbil. Potom mu vyprávěl, co se všechno stalo, zatímco byl mimo. Jak Moody přeměnil Voldemortovu mrtvolu na prach a nechal unést větrem. Také o smrti Brumbála, McGonagallové, Prýtové a mnoha dalších. Jak se museli bránit návalu novinářů, kteří se nahrnuli na ministerstvo hned, jak se o té události dozvěděli.

Harry se musel od srdce zasmát, když mu Draco spolu s Deanem a Seamusem, kteří se také stavili, vyprávěli, jak se tvářila Holoubková, když jí Draco sdělil tu novinku, že je on a Harry homosexuál a že mají spolu dokonce dvě malé děti. Nejdříve se na ně všichni dívali skrz prsty a s opovržením v očích, ale po nějaké době je to přešlo a začali se s nimi zase bez jakýchkoli problémů nebo snad přetvářek normálně bavit. Bohužel by to bylo až příliš ideální, než aby to byla pravda a tak se přece jen našel někdo, kdo byl silně proti takovému vztahu. K Harrymu nejhoršímu překvapení to byl právě Ron. Ron, který byl po léta jeho nejlepším přítelem a rádcem, se teď proti němu otočil zády a dal mu jasně najevo, co si o něm myslí a že se nebude bavit s někým, kdo se po nocích muchluje s někým, jako je Draco Malfoy. Harryho to dost dlouho mrzelo, ale kamarádství s Deanem a Seamusem, kteří to mimochodem také táhli spolu, a hlavně Dracova láska a láska k jeho dětem ho přesvědčila, že Ron je jen další idiot s kterým nemá cenu se zahazovat.

Dnes žijí ve svém domku a všichni jsou šťastní. Claudie a Michael dostali před několika dny dopis z Bradavic, kde Harry pracuje už několik let jako profesor létání, je rozhodčím při famfrpálu a vede několik kroužků týkajících se soubojů. Několikrát byl asistentem při hodinách Obrany proti černé magii, kterou vyučuje už několik let Remus Lupin. Celý učitelský sbor oplývá vůbec novým osazenstvem. Péči o kouzelné tvory učí Sirius Black. Poté, co se Hagrid oženil s Madam Maxime a odjel s ní do Francie, Sirius převzal jeho štafetu. Nesčetněkrát přišel z vyučování, především z hodin se Zmijozelem, s několika poraněními, o které se s pečlivostí staral jeho milenec - Remus.

Dále přibyly nové profesorky. Silvie Moranová jako profesorka Přeměňování, Nikolaeta Stranová jako profesorka Věštění z čísel a také tu je nový ředitel školy. Je to naprostý vzhledový opak Brumbála, který zemřel spolu s učiteli jmenovaných předmětů v boji proti Voldemortovi. Je to asi 40-tiletý pohledný muž s nakrátko ostříhanými tmavě hnědými vlasy, hnědýma očima a s vypracovanou figurou. Právě tento muž byl příčinou několika žárlivých scén z Dracovi strany. Draco ho párkrát potkal ve škole, když byl navštívit Harryho a musel uznat, že je to opravdu pohledný muž a že by se ani nedivil, kdyby s ním Harry něco měl. Harry mu to ale pokaždé vyvracel a uklidňoval ho svými city k němu a také skutečností, že nynější ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích a také profesor Bylinkářství, je na opačné pohlaví, což dokazovaly románky s pár profesorkami na škole.
Po nějaké době toho Draco už nechal a začal se věnovat své práci. Stal se váženým spisovatelem různých žánrů a otevřel si i vlastní knihkupectví.

Jedinými profesory, kteří zůstali z původního sboru, byli profesor Kratiknot, Remus Lupin a samozřejmě Severus Snape učící i nadále Lektvary. Snape zůstal i obávaným ředitelem zmijozelské koleje. Ředitelem nebelvírské koleje je Remus Lupin, havraspárské koleje Nikolaeta Stranová a mrzimorské profesor Kratiknot.

Harry a Draco dlouho nemohli strávit, že obávaný Severus Snape, bývalý vězeň Azkabanu - Sirius Black a vlkodlak - Remus Lupin, po školní léta nepřátelé na život a na smrt, jsou teď přátelé, kteří se k sobě chovají, jako kdyby na všechny ty neplechy a naschvály zapomněli. Zkrátka nejlepší přátelé. Ale nakonec si na to všichni zvykli a teď si zase nedokážou představit, že by tomu tak nebylo. Severus si dokonce našel přítelkyni. Její jméno, ale nedokázal dlouho utajit a tak se všichni dozvěděli, že Severus Snape chodí s profesorkou Nikolaetou Stranovou. Po několika měsíčním vztahu to ukončili. Oba ale toho druhého milují, přesto se k sobě ještě nevrátili. Všichni ale vědí, že to je jen otázka času.........

,,Vstávejte!!" křičel Michael, přezdíván Mike. "To snad není možný. Dneska jedem do Bradavic a oni si tu klidně chrápou!" Stěžoval si Mike a zoufale se podíval na svou sestřičku Claudii, která vždy překypuje všelijakými nápady, z kterých mají ale většinou pěkný malér.

,,A ty se jim divíš? Víš kolik toho včera na oslavě vypili? Budu se divit, když se vzbudí na oběd."

,,Na oběd? To snad ne?!" Mike se podíval na spící rodiče a už se chystal na ně skočit, když mu v tom zabránila ruka jeho sestry.

,,Mám lepší nápad," zašeptala. Mike se na ní nedůvěřivě podíval a zeptal se.

,,Jakej nápad?"

Oči malé dámy se lišácky zaleskly. ,,Pojď se mnou,"řekla pouze a vyběhla z ložnice.

,,Co chceš dělat?"

,,Potřebuju tvojí pomoc," vyhnula se odpovědi Clo a seběhla schody do předsíně a pak vběhla do kuchyně ke kredenci. Otevřela dvířka skříňky a vyndala potřebné náčiní.

O dvě minutky později si opatrně klekla k posteli na stranu, kde spal Harry a Mike na stranu k Dracovi. Oba spali jako nemluvňata. Potichounku a smírným úsměvem na tváři.

Clo se podívala na svého bratra, který nejdříve nebyl příliš nadšený z toho, co se právě chystají udělat, ale Clo uměla vždycky tak dobře přesvědčit, že prostě nemohl odolat a musel by teď lhát, kdyby řekl, že se mu to vůbec, ale vůbec nezamlouvá. Clo napočítala potichu do tří a na ,,Teď!" se po celém pokoji rozezněl neuvěřitelný rámus.

,,Ááááááááá," zapištěli oba mladí muži a jako jeden se posadili na své posteli.

,,Moje hlava," ozval se následně Harry, držící si hlavu ve svých dlaní.

,,Neřvi," okřikl ho šeptem Draco, sedící ve stejné pozici.

Claudie s Michaelem se rychle zvedli a vyběhli z ložnice s hlasitým bouchnutím dveří.

,,Nedělej rámus!" okřikl jí s úsměvem Mike na chodbě. Oba se začali smát.

,,Viděls je?" smála se dál Clo. Mike se držel za břicho, které už ho celé bolelo od smíchu.

,,Jo. A jak zaječeli. Zdálo se mi to, nebo řvali jako posledně?"

,,Myslíš, jak jsem na oba vylila kýbl s ledovou vodou, nebo to, jak jsme pochytali kobylky a potom jsme jim je hodili do postele?" Následoval další výbuch smíchu.

Mezitím se Harry opatrně vyštrachal z postele a jen ve spodním prádle došel ke skříňce vedle postele a vyndal z ní lahvičku s nápisem "Proti kocovině". Poté ji do poloviny vypil. Pocítil jak ho opouští strašná bolest hlavy, malátnost a nepříjemný pocit v oblasti žaludku, jako kdyby měl celý obsah vyzvracet. Potom se podíval na Draca, stále sedícího na posteli, schovávajíc si hlavu ve svých dlaní. Hodil mu poloprázdnou lahvičku do klína a usmál se nad Dracovým téměř posvátným pohledem, jakým shlížel na lahvičku. Draco jí popadl a vypil jí až do dna. Harry se odešel umýt do koupelny. Stoupl si k umyvadlu, ale nakonec zamířil ke sprchovému koutu, sundal si slipy a vlezl pod sprchu.

Draco vylezl z postele, postavil se, udělal krok v před a...a jak dlouhý, tak široký se skácel k zemi. Podíval se za příčinou svého pádu a zaklel.

,,Já vás přetrhnu. No jen počkejte." Postavil se a zvedl z koberce dvě pokličky, které tam zanechal Mike.
Z koupelny uslyšel Harryho zapnout sprchu a tak se rozhodl k němu připojit.

O dvacet minut později.

,,By mě zajímalo, po kom ty naše děti jsou. Protože, kdybych ti nevěřil, tak bych řek, že jsi mě podvedl s některým z dvojčat Weasleyových," řekl Draco zamyšleně s kartáčkem v puse.

Harry vylezl ze sprchy a s ručníkem kolem boků přistoupil k Dracovi, který stál u umyvadla a vyplachoval si ústa od zubní pasty.

,,Však ty si taky nebyl v jejich věku zlatý dítě. Spoustu si mi toho ze svého dětství taky neřekl, takže bůhví, co si prováděl ty." Dalo by se říci, že obhajoval činy Clo a Mika. Draco se ještě jednou pořádně opláchl a pak se otočil na Harryho, který si sušil vlasy.

,,Já jsem byl vždycky naprosto slušné a vzormé dítě. A to jak doma , tak ve škole."

Harry se neubránil pousmání. Draco to řekl tak sebejistě, že kdyby ho opravdu neznal, tak by mu to snad i uvěřil. Takhle se ale musel zasmát nad lumpárnami a především nad maléry, které prováděli ve škole. A také na ty, které se stali téměř legendární hned poté, co ho Draco prásknul někomu z vedení. Pokud možno tak právě Snapeovi, ale když ne tomu, tak McGonagallový. Ostatně, Harry si nebyl tak úplně jistý, co bylo horší. Ale byl si naprosto jistý, že Draco v žádném případě nebyl zlaté dítě. Aspoň v Bradavicích ne.

Pár minut před odjezdem na nádraží.

,,Dal si ty zavazadla ke dveřím?" zeptal se Harry.

,,Jo. A kde jsou vlastně ty batohy?"

,,V obýváku. Říkal jsem ti to. Kde jsou sakra ty hábity?"

,,Už v kufru. Dával si je tam před deseti minutami. A kde...."

Harry spolu s Dracem běhali po celém domě ze shora dolů a zase zezdola nahoru. Několikrát do sebe vrazili na schodech a hledali jednu a tu samou věc několikrát. Byli očividně z prvního odjezdu svých potomků do Bradavic tak nervózní, že si ani nevšimli, jak Clo a Mike sedí celou dobu v obýváku na gauči a potichu je pozorují.

,,Co myslíš? Kdo jede dneska poprvé do školy? My a nebo oni?" zeptala se svého brášky Clo a do pusy si strčila pár brambůrek ze sáčku, který držela v druhé ruce. Mike si jich také pár vzal a strčit si je do úst s tichým zasmáním.

,,Miku, oni jsou horší než my. Jen se na ně podívej," ukázala na Harryho a Draca, jak sbíhají schody. Dracovi to uprostřed uklouzlo a spolu s Harrym se skutálel dolů. Následoval výbuch smíchu...

,,Michaeli!"

,,Claudie!"

. ♠ .

. ♠ . KONEC . ♠ .

. ♠ .

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Vixen z IP 109.238.33.*** | 13.10.2013 09:29
Nádhera, není nic lepšího po ránu než se pořádně zasmátsmile
Kathleen | 13.10.2013 13:40
smile Tato jednorázovka je sice jedna ze starších, ale i tak jsem nemohla odolat a nepodělit se s vámi o ni smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a osm