. ♠ . NVS . ♠ . 2.kapitola . ♠ .

Napsal Kathleen (») ve čtvrtek 4. 12. 2014 v kategorii Povídka - Na Vánoce spolu (HP,SS), přečteno: 1505×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinetghj.jpg

Bude zachránce kouzelnického světa sedět doma se svým synem a čekat na svého manžela až se vrátí domů, zatímco by mohli všichni spokojeně rozbalovat vánoční dárky? Nebo...

 

♠ Hlavní postavy:  HP+SS - slash ♠ 

♠ Přístupné od 12 let ♠

♠ .  ♠ .  ♠

 ♠ . ♠

  ♠

2. Kapitulace

 

   ,,To nemyslíš vážně, Severusi," prolomil napjaté ticho jako první Harry, který stále stál opřený o synovu židli.

   ,,Co přesně se ti nelíbí?" odvětil kontrolovaným hlasem starší kouzelník a ubrouskem si očistil ústa.

   ,,Co? Právě jsi přijel ze čtyřdenní konference a zase mizíš pryč. A to ještě na Vánoce." Vyčítal mu Harry, který se bál, že snad každou chvíli ztratí nervy.

   Severus po něm střelil pohledem a zvedl se od stolu. Cestou z místnosti za sebou uslyšel manželovo rozhořčené: ,,Severusi!"

   Mistr lektvarů přešel do vedlejší místnosti, kterou využívali jako salónek pro hosty a z konferenčního stolku si vyndal doutník a zapálil si ho.

   Harry ho rozzlobeně následoval a díval se jak si jeho manžel sedá i s doutníkem do křesla.

   ,,Severusi, nemůžeš teď odjet! Jsou Vánoce, u Merlina!"

  ,,Celý dům budete mít aspoň pro sebe. Nickolasovi to nebude vadit a tobě...Jsme dospělí. Pár dní bez sebe vydržíme," pronesl smířlivým hlasem.  

  Harry stál jako opařený. ,,Ty...tobě to nevadí? Že s námi nebudeš doma na Štědrý den?" upřesnil, když zahlédl lehce zmatený pohled v kouzelníkových očích. Severus uhnul pohledem.

  Harrymu se ulevilo, když v těch milovaných očích zahlédl záblesk bolesti, smutku. Přistoupil až k Severusovi a klekl si před něj, chytajíc jeho dlaň do své. Doufal, že ho jeho manžel pochopí.

  ,,Musím odjet, Harry. Dostal jsem zprávu od jednoho bylinkaře z jedné horské vesnice. Při svém sběru bylin nalezl jednu vzácnou květinu, která svými vlastnostmi má ohromný vliv na výrobu léčiv. Bohužel je nesmírně vzácná a citlivá při jejím sběru. Proto mě kontaktoval. Nemá o ní dostatečné znalosti a víceméně ani využití."

  Harry si povzdechl. ,,A to si to nemůže nastudovat?"

  ,,Harry, nebuď jak malej," napomenul ho Severus a vytrhl svou dlaň z manželova držení. Bylo na něm vidět, že je mu odjezd v tuhle dobu taky nepříjemný, ale neměl na vybranou. Ta květina byla příliš vzácná.

  Harry se při jeho poznámce opět naštval. Navíc mu tou poznámkou něco připomněl.

  ,,A co Nick? Je to ještě dítě. Naše dítě, kdybys na to náhodou zapomněl!"  Připomněl mu naštvaně a postavil se opět na nohy v téměř bojové pozici.

  Severus po něm střelil naštvaným pohledem. Harry by to nikdy nepřiznal, ale měl tendenci o krok ustoupit. Neustoupil ale ani o centimetr. A to ani poté, co se i Severus postavil na nohy a rozzlobeně se tyčil nad ním.

  ,,Jak se opovaž..." spustil Severus, ale Harry mu nedal šanci větu dokončit.

  ,,Za poslední čtyři měsíce si byl doma dohromady čtrnáct dní. Čtrnáct dní, Severusi! A v poslední době si neustále podrážděný a Nicka za kdejakou hloupost okřikuješ. O mně ani nemluvě," hádal se s ním odhodlaně Nebelvír.

  ,,Jsem "neustále" pryč, abych vám zajistil živobytí a plnohodnotný život!" bránil se Severus.

  Harry v nevíře zakroutil hlavou. Obzvlášť, když peněz podle něj měli dostatek.

   ,,Plnohodnotný," zopakoval užasle mladší z mužů a natáhl ruku, aby svého muže pohladil po tváři.

  ,,Peníze nám nezajistí plnohodnotný život, Severusi. Ano, je s nimi život lehčí, ale nechci je, jestli to znamená, že ty s námi nebudeš."

  ,,To říkáš teď, Harry. Ve chvíli, kdy by nebyly, budeš mluvit jinak," ohradil se klidnějším hlasem Severus. Zahřálo ho u srdce manželovo vyznání, ale také věřil svým slovům. A jestli chtěl pro svého syna lepší život...

  Harry ruku stáhl a s povzdechem zamířil ke dveřím. V nich se zastavil a přes rameno dodal: ,,Všiml sis vůbec, že v posledních týdnech ti tvůj vlastní syn říká "pane" a ne "tati" jako tomu bylo dříve?"

  V místnosti bylo slyšet jen praskání polen v krbu a následně klapnutí dveří, když mistr lektvarů osaměl.

Předchozí kapitola                              Následující kapitola

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Vixen z IP 109.238.33.*** | 5.12.2014 07:37
Hm Severus se zase ukazuje jako tvrdohlavý mezek smile
Ale tahle se mi líbí nejvíc smilesmile

Nádhera Kate, sem z další kapitolkousmilesmilesmile
Kathleen | 5.12.2014 21:04
smileDěkuji
Nové kapitoly budu přidávat každý třetí den od předešlé smilesmile
Vixen z IP 109.238.33.*** | 6.12.2014 09:51
Nádhera smile Alespoň se mám na co těšitsmilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a sedm