. ♠ . NVS . ♠ . 4.kapitola . ♠ .

Napsal Kathleen (») ve středu 10. 12. 2014 v kategorii Povídka - Na Vánoce spolu (HP,SS), přečteno: 1391×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinetghj.jpg

Bude zachránce kouzelnického světa sedět doma se svým synem a čekat na svého manžela až se vrátí domů, zatímco by mohli všichni spokojeně rozbalovat vánoční dárky? Nebo...

 

♠ Hlavní postavy:  HP+SS - slash ♠ 

♠ Přístupné od 12 let ♠

♠ .  ♠ .  ♠

 ♠ . ♠

  ♠

4. Východisko

 

  Náhle ho z přemítání vytrhly synovi vzlyky. Byl ve svých myšlenkách pohroužen tak hluboko, že se mu mezitím jeho syn rozbrečel v náručí.

   ,,Neplač, Nicku, no tak..." uklidňoval ho Harry a dlaní mu utíral slzičky. Pak dostal nápad a nebyl by Nebelvír, kdyby po něm neskočil.

  ,,Víš co, Nicku? Jestli táta nemůže být na Vánoce tady, tak co kdybychom my šli za ním? Co na to říkáš?"

  Nick byl chviličku potichu, ale jakmile mu došel plný význam jeho slov, tak se usmál a šťastně se mu vrhl kolem krku. Harry to málem neustál a kdyby se na poslední chvíli nechytil stolu, tak mohli skončit na zemi s vyraženým dechem.

  ,,Beru to jako souhlas," uřknul se Harry a pomalu postavil usmívajícího se synka na nohy a sám vstal ze židle.

  ,,Tak, zítra je Štědrý den. Jestli chceme být s tvým tátou při rozdávání dárků, tak sebou musíme pohnout. Co kdybys utíkal do svého pokoje a pořádně se oblékl? Já se mezitím taky připravím."

  Nick ho objal kolem pasu, lépe řečeno kolem pánve a pak se nadšeně rozeběhl do svého pokoje.

  Harry se při tom pohledu zasmál a pak se vydal do Severusovi pracovny. Byl si jistý, že tam najde přesný název a položení vesnice, kde se momentálně nacházel. Vždycky si zapisoval do svého diáře místa, dobu a účel pobytu pro pozdější potřebu. A nemýlil se. Našel to téměř okamžitě. Bohužel pro tentokrát Severus nezapsal přesné umístění vesnice a tak budou muset chvíli hledat. Moc se mu ta představa nelíbila, ale teď už nemohl couvnout. Ne po tom, když spatřil nadšení v synových očích. Vzpomněl si na část jednoho přísloví, které slyšel ještě jako student od svých mudlovských spolužáků: Když nejde Mohamed k hoře....

. ♠ . ♠ . 

  ,,Tak a teď se mě pevně drž. Přemístím nás." Přikázal Harry, když už stáli připravení na zahradě před domem, oba pořádně oblečení a Harry se zmenšenými věcmi v kapsách kabátu.

  ,,Dobře, tati," přikývl Nick a pevně se svého otce chytil kolem krku.

  Harry si ho přitáhl víc k tělu a soustředil se. V následující chvíli ucítil už dobře známý pocit při přemisťování a když otevřel oči, tak před sebou zahlédl zasněženou krajinu.

  Opuštěnou zasněženou krajinu.

  ,,Tati?" V tom naprostém tichu zněl ten tichý a vyděšený šepot jako rána bleskem.

  Harry se mimovolně zachvěl a přitáhl si syna pevně k sobě. Začal se otáčet, aby zjistil, jestli za ním někdo nestojí, ale kolem dokola byla jen zasněžená pole a les. Les který se táhl nahoru do kopce a podle toho, co mu ráno před odjezdem říkal Severus, tak vesnice, kde bude Severus trávit Vánoce, se nachází vysoko v kopcích a protože zasněžená planina vede směrem dolů, tak jim nezbývá nic jiného, než v kročit do neznámého lesa.

  ,,Tati," ozval se opět tiše Nickolas a upřeně pozoroval nedalekou temnotu v lese.

  ,,Neboj se, Nicku. Půjdeme teď tudy a pak budeme s tátou. Souhlasíš?" Harry podlehl tendenci šeptat. Nerad by na jejich přítomnost upozornil jakéhokoli obyvatele lesa.

  ,,Bojím se," pípl nejistě chlapec a víc se přitiskl k otci.

  ,,Já vím, ale já dám na tebe pozor. Jsem přece zachránce kouzelnického světa, nebo ne?" Snažil se svého syna uklidnit, ale když k němu i přesto vzhlédl s nejistotou, tak ho raději postavil na zem, vytáhl si z kapsy hůlku a společně v ruku v ruce vkročili do lesa.

 

Předchozí kapitola                              Následující kapitola

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Vixen z IP 109.238.33.*** | 10.12.2014 17:09
Oj, na obzoru vidím problémy, které mají Harryho jméno smile Nick uteče, najde Seva a ten zase Harryho zachrání!!smile
Nebo ne?!smile
Krása, ať už je sobotasmilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a osm