. ♠ . NVS . ♠ . 5.kapitola . ♠ .

Napsal Kathleen (») v sobotu 13. 12. 2014 v kategorii Povídka - Na Vánoce spolu (HP,SS), přečteno: 1432×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinetghj.jpg

Bude zachránce kouzelnického světa sedět doma se svým synem a čekat na svého manžela až se vrátí domů, zatímco by mohli všichni spokojeně rozbalovat vánoční dárky? Nebo...

 

♠ Hlavní postavy:  HP+SS - slash ♠ 

♠ Přístupné od 12 let ♠

♠ .  ♠ .  ♠

 ♠ . ♠

  ♠

5. Napadení

  Ušli asi pět mil, když mezi křovím a silnými kmeny stromů narazili na dutinu ve skále a rozhodli se si na chvíli odpočinout. Harry nejdříve seslal hledací kouzlo, aby zkontroloval, zda je dutý prostor obydlený nějakým zvířetem. Zatím sice nenarazili na žádného tvora, ale jeden nikdy neví. Když si byl Harry jistý, že jim uvnitř nic nehrozí, tak se šli ukrýt před větrem.

  Harry potom seslal sušící kouzlo na klacky, které u vchodu do jeskyně sesbíral s úmyslem je použít na oheň. Potřebovali se zahřát. Používal jak na sebe tak hlavně na syna ohřívací kouzla, ale na přímé sálající teplo není.

  ,,Už budeme u táty?" zeptal se po chvíli Nick, který seděl vedle něj a pozoroval ho při práci. Byl ještě malý na kouzlení, ale to mu nebránilo v pozorování a uchovávání si postupů při různých situacích. V tomhle byl celý po Severusovi.

  Harry se upřímně usmál, když si všiml, že jeho syn zase začíná říkat Severusovi "táta". Doufal jen, že mu to vydrží i v jeho přítomnosti.

  ,,Za pár hodin, Nicku. Teď si jen odpočineme, trochu se zahřejeme a najíme a potom se vydáme zase na cestu. Večer budeme všichni pohromadě. Uvidíš," uklidňoval syna a z části i sebe. Za žádnou cenu si nehodlal připustit možnost, že by se mohli cestou za Severusem ztratit. Ne. Ne na Vánoce.

  O malou chviličku později už seděli u ohně a společně jedli sendviče a zapíjeli je čajem.

  Stalo se to v okamžiku, kdy Nick dojedl a přiběhl k batohu, který měl Harry celou cestu zmenšený v kapse od kabátu, a chtěl si z něj vyndat nějakou tu sladkost, o které věděl, že jeho taťka určitě přibalil, když si všiml pohybu u vchodu.

  Harry si ho všiml také. Co nejtišeji se postavil a natáhl se po synovi. Ten bez řečí uposlechl a když mu Harry ukázal, aby se schoval za jeden z kamenů, který do teď používali místo židle, tak neprotestoval. Ze své skrýše pak sledoval svého otce, jak s kouzelnickou hůlkou zaujímá bojový postoj.

  V další vteřině do jeskyně skočila velká puma a svou velikostí mohla soupeřit s Hagridovým Tesákem. Byla černá, veliká, ale pohublá. Očividně vyhladovělá a to nebylo dobré. Vlastně to bylo opravdu hodně špatné.  

  ,,Tati!" vykřikl Nick, když se ta velké kočka s vrčením a vyceněnými zuby vrhla na jeho otce.

  Harry okamžitě vykouzlil štít a kočkovitá šelma do něj narazila. Kousek od něj odběhla a obcházela ho z jedné strany a pak z druhé a celou dobu na něj vztekle cenila zuby.

  Harry nečekal na další její útok a zaútočil sám. ,,Duro!"

  Puma ale uskočila a tak se v kámen proměnilo místo ní křoví. Na to  zaútočila puma a Harryho povalila na zem, vyrazila mu tak hůlku z ruky a drápy mu začala trhat kabát na hrudi a břichu.

  Nick pak vyděšeně sledoval, jak ta obrovská kočka otevřela tlamu a se zavrčením se vrhla na hrdlo jeho otce.

  Harry ale okamžitě zvednul ruku v ochraně a kočka se tak zakousla do ní a ne do jeho hrdla.

  ,,TATI!" vykřikne znovu Nick a tentokrát se po něm ohlédne vyhladovělá kočka. Kouzelník využije její chvilkové nepozornosti a rukou tápe po své hůlce. 

  Kočka z něj seskočí a pomalu se plíží za svou další obětí.

  ,,Nicku, schovej se!" vykřikne vyděšeně Harry a dál hledá svou hůlku. Byl si plně vědom důsledků, pokud se mu jí nepodaří včas najít. A to za žádnou cenu nepřipustí.

  Ve chvíli, kdy zaslechl synovo vyděšené: ,,Tati?", našel svou hůlku u jednoho z kamenů.

  Uchopil jí a otočil se ke svému synovi, ke kterému se mezitím plížila černá puma.

  ,,K zemi, Nicku!" přikázal mu Harry.

Předchozí kapitola                              Následující kapitola

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Vixen z IP 109.238.33.*** | 13.12.2014 18:51
Pánismile  A kde se schovává Severus?!???
Ať už je úterýsmile Máš dar příběh useknout v nejlepším, ale aspoň se mám na co těšitsmilesmilesmile
Kathleen | 13.12.2014 20:17
Musím vás přeci nějak nalákat na pokračování smile
smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a čtyři