. ♠ . NVS . ♠ . 6.kapitola . ♠ .

Napsal Kathleen (») v úterý 16. 12. 2014 v kategorii Povídka - Na Vánoce spolu (HP,SS), přečteno: 1432×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinetghj.jpg

Bude zachránce kouzelnického světa sedět doma se svým synem a čekat na svého manžela až se vrátí domů, zatímco by mohli všichni spokojeně rozbalovat vánoční dárky? Nebo...

 

♠ Hlavní postavy:  HP+SS - slash ♠ 

♠ Přístupné od 12 let ♠

♠ .  ♠ .  ♠

 ♠ . ♠

  ♠

6. Je tu někdo?

 

  Nick sebou okamžitě praštil na studenou kamennou zem a v další chvíli celou jeskyni ozářilo zelené světlo a on zavřel pevně oči a čekal, až to přejde. Měl pocit, že to trvá celou věčnost.

  ,,Nicku?"

  ,,Tati?" reagoval na své jméno klučina a při hřejivém doteku na svém rameni konečně otevřel oči. Vyskočil na nohy a omotal své ruce kolem Harryho tak pevně, až Harry bolestivě vykvikl.

  ,,Tatínku, já se tak bál," brečel mu syn v náručí a dál ho svíral kolem krku jak nejvíc mohl. A Harry mu nebyl nic dlužný. Jen se víc kontroloval, protože se bál, že když ho ještě o něco víc sevře, tak mu určitě poláme žebra a to rozhodně nechtěl.

  ,,Já taky, Nicku. Jsi zraněný?" zeptal se hned a donutil syna postavit se na nohy, aby si ho mohl pořádně prohlédnout. Věděl, že se k němu puma nepřiblížila dostatečně blízko, aby ho byť jen poškrábala, ale pro jistotu si ho zkontroloval. Ne, nic mu nebylo. Jen byl vyděšený.

  ,,Tati, teče ti krev!" zvolal Nick a ukazoval mu na levou ruku.

  Harry se na ní podíval a opravdu. Ta potvora ho pokousala na předloktí. V tom šoku si toho nevšiml, ale teď tu krvácející ránu začínal pěkně cítit. Zvedl se na nohy a došel k batohu a začal se v něm přehrabovat. Nick mu byl v patách. Očividně se bez něj nehodlal vzdálit ani na krok. A to bylo vzájemné. Vytáhl z batohu jednu košili, utrhl z ní cár látky a ten si pak omotal kolem rány. Košile byla tmavě zelená a tak se na ní snadno schovají rudé skvrny od krve, které by mohly jeho syna rozrušit. Rány na jeho ruce jsou hluboké a on není lékouzelník, aby si je zvládl ošetřit sám. Zvládl jen seslat desinfekční kouzlo, ale to bylo stejně k ničemu, když měl na sobě stále oblečení. Proto ránu pevně ovázal látkou a Nick mu na ní udělal uzel.

  ,,Pomoz mi, Nicku. Odcházíme," nařídil mu Harry a byl rád, že se s ním jeho syn nehádal a začal s ním balit všechny jejich věci. Během pěti minut zase stoupali lesem, v zádech jeskyni s mrtvou šelmou.

. ♠ . ♠ .

  Za tři hodiny neustálé chůze měl Harry pocit, že jdou kolem stále a těch samých stromů a keřů. Vzhled stromů se nijak zvlášť neměnil a i druh keříků byl stále stejný. Nechtěl to říct nahlas, a ani nemohl, vzhledem k tomu, že šlo o jeho syna, ale měl velký strach, že se ztratili a že nejbližší civilizaci najdou až na Nový rok. A tak dlouho v tomhle lese a v tomhle počasí nevydrží ani jeden z nich. Ne. Dostanou se z toho a pak slíbí Nickovi cokoli, jen aby se o tomhle jeho husarském kousku nedozvěděl Severus. Byl si jistý, že to, co nestihla ta divoká kočka, by dokončil právě Severus. A neměl by mu to za zlé.

  ,,Tati, koukni se!" zatahal ho syn za kabát a on se neubránil bolestnému syknutí. Ta kočka ho nejspíš zřídila i na prsou. To teď ale nehodlal řešit. Obzvlášť, když před nimi stála stará dřevěná chajda.

  ,,Paráda, Nicku. Co říkáš, kdybychom zjistili, jestli je někdo doma?" zeptal se s úlevou.

  Nick se nenamáhal s odpovědí a utíkal nadšeně k domu. Únavu z předešlé chůze jako by hodil za hlavu. Nebo spíš na Harryho. Ten měl náhle pocit, že snad usne na místě. Trochu se mu zamotala hlava, a tak se natáhl po sněhu z jednoho kmene stromu a dal si ho za krk, aby ho jeho chlad probral. Pomohlo to. Aspoň trochu. Podíval se k domku a viděl, že synek už stojí u dveří a dětskou pěstičkou do nich buší. Harry se usmál a vydal se k němu.

  ,,Asi nejsou doma," řekl smutně Nick a ustoupil trochu stranou, aby udělal Harrymu místo.

  ,,Halo?" zvolal Harry a třikrát zabušil na dřevěné dveře. Nic. Zkusil to ještě jednou a když se i tak nikdo neozýval, tak se natáhl po klice a stiskl jí. Dveře se otevřely s hlasitým zavrzáním a oni vešli dovnitř.

Předchozí kapitola                              Následující kapitola

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Vixen z IP 109.238.33.*** | 16.12.2014 15:13
No pánismile Chudáček puma, chtěla se jen napapat a oni ji hned zabijí smilesmile.
Očividně se Harry nepoučil. Zase leze někam, kde se zdá, že nikdo není. Kdopak na něj vlítne teď?!?

Pátek, pátek, já chci pátek!!smile

Krása Kathleensmile
Kathleen | 19.12.2014 21:17
smile už je tady další kapitola smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a dvanáct