. ♠ . NVS . ♠ . 7.kapitola . ♠ .

Napsal Kathleen (») v pátek 19. 12. 2014 v kategorii Povídka - Na Vánoce spolu (HP,SS), přečteno: 1489×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinetghj.jpg

Bude zachránce kouzelnického světa sedět doma se svým synem a čekat na svého manžela až se vrátí domů, zatímco by mohli všichni spokojeně rozbalovat vánoční dárky? Nebo...

 

♠ Hlavní postavy:  HP+SS - slash ♠ 

♠ Přístupné od 12 let ♠

♠ .  ♠ .  ♠

 ♠ . ♠

  ♠

7. Nalezení

 

  Nick měl pravdu. Nikdo v domku nebyl. Ale z plápolajícího ohně v krbu a rozžhnutých svícnech na stěnách tu někdo jistě před krátkou dobou byl. A určitě se vrátí, jinak by vše pozhasínal.

  Mladík se okamžitě vrhnul ke krbu a natáhl malé ručičky, aby si je ohřál. Harry mezitím zavřel vchodové dveře a porozhlédl se po domku. Byla to vlastně taková malá chatrč o dvou pokojích a z toho v jedné z nich byla udělána z části i malá kuchyňka s jídelním stolkem a dvěma židlemi. Harry přešel k jídelnímu stolu, na kterém byl postaven kotlík střední velikosti, pod kterým plápolal mírný oheň a vevnitř bublal hnědě zbarvený lektvar. Dál bylo na stole vyrovnáno vedle sebe několik bylin a kořenů společně s nožíky a měchačkou. Harry se po jedné natáhl a usmál se, když zjistil, že to jsou Severusovi věci.

  ,,Nicku?"

  ,,Ano, tati?" reagoval na své jméno hned jeho syn, ale od ohně se nevzdálil. Byla mu očividně pořád ještě zima.

  Harry se s úsměvem posadil na gauč hned naproti ohni a s úlevou si položil hlavu na opěrku. Když vedle sebe ucítil pohyb, tak otevřel oči, aby se na svého synka mohl podívat.

  ,,To jsou věci tvého táty, Nicku," řekl a ukázal na stůl. Nick se ohlédl přes rameno a když se otočil zpět k němu, tak mu na tváři hrál široký úsměv.

  ,,To je super! Takže jsme taťku našli! Kde je ale teď?" vyptával se hned.

  ,,Věřím, že si jen pro něco skočil ven a za chvíli bude zpátky. Pojď, zatím si tu se mnou lehneš a trochu se prospíme, co ty na to?" navrhnul Harry a jako odpověď se s ním už jeho syn natahoval na gauči.

  Harry byl neskutečně vyčerpaný a tak trochu žasl, že jeho pětiletý syn byl čilejší než on. Vždyť je to přeci jen dítě a dnešní výšlap ho měl utahat jako kotě. Nechápal jak může být unavenější než on. I když to mohlo být i tím bojem s pumou, co  ho vyčerpal. A zranění, které utržil.

  Když si lehl na gauči na záda a Nick se k němu tulil z boku, tak si uvědomil, že by se měl podívat ještě na svou ruku, ale únava ho přemohla.

.  ♠ .  ♠  .

  Severus si všiml, že je něco jinak už před dveřmi do domku, který si od bylináře pronajal na nezbytnou dobu, než bude moci jet domů. Na zemi před zavřenými dveřmi byl totiž udusaný sníh od dvojích bot. Jedny byly o něco menší než jeho boty a ty druhé menší než jeho pěst. Vytáhl si z kapsy hůlku a dřevěný košík, plný ručně natrhané byliny s býlími květy, položil opatrně na zem kousek od dveří. Potom se nadechl a rychle vtrhl do domku.

  Dveře téměř vyletěly z pantů a hluk, který při tom vyloudily vytrhl Nicka ze spánku. S výkřikem vyskočil z gauče a vyděšeně se díval na muže, doposud stojícího pár kroků před ním, který na něj shlížel s jasně čitelným šokem ve tváři.

  ,,Nickolasi?" promluvil po chvilce kouzelník a překvapeně zvolal: ,,Co tady, u Salazara, děláš?!"

  ,,Tatínku," vykřikl jeho syn a běžel k němu s napřáhnutýma rukama s jasným cílem ho obejmout. Severus se sklonil a zvedl ho do náruče. Pevně ho sevřel a hladil ho po zádech. Po chvilce ho postavil zpět na zem a zavřel dveře. Když se otočil opět na svého syna, tak strnul na místě.

  Nick měl po celé jedné straně tváře skvrnu od krve, která se táhla až do půlky jeho košile a končila někde v oblasti břicha. Mladík si ničeho nevšiml a samou radostí, že ho vidí, před ním poskakoval a vyprávěl co se stalo.

  ,,Táta říkal, že můžeme jít za tebou....Jedli jsme v jeskyni...Byla tam velká kočka a poškrábala tátu a.... a potom byl kolem nás pořád jen sníh a stromy.....Potom a potom jsem našel tenhle dům a táta říkal, že tu bydlíš...a..." chrlil jednu větu za druhou a čím víc ho Severus poslouchal, tím víc v něm rostly obavy.

Předchozí kapitola                              Následující kapitola

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Vixen z IP 109.238.33.*** | 20.12.2014 05:27
Oj, zase v tom nejlepším jsi to useklasmile
Prosím, nemůže někdo otáčení zeměkoule urychlit?? Já chci pondělí!
Krása Kate smilesmilesmile
Kathleen | 20.12.2014 16:00
smilenemůžu si zkrátka pomoci smile
Ale neboj, konec už se blíží smilesmilesmile
Vixen z IP 109.238.33.*** | 20.12.2014 19:43
To jsem si myslela, že se blíží konecsmilesmile
Ale já nechcismile Tvůj styl psaní se mi líbísmile

Plánuješ nějakou další povídku?!?!smilesmilesmile
Kathleen | 20.12.2014 20:01
Moc děkuji za chválu, Vixen smile Vím, že jsou i lidičky, kterým se můj styl naopak nelíbí, ale já i tak nepřestanu psát smile
A ANO, v plánu jsou další povídky a už mám jednu rozpracovanou, ale pravděpodobně to potrvá tak tři měsíce, než jí tady zveřejním. Jsem po srdečním záchvatu a tak se tu po zveřejnění "Konce" této povídky nějaký ten pátek asi neobjevím, ale neboj... Já se zase vrátím a samozřejmě i s novým příběhem smilesmile
Vixen z IP 109.238.33.*** | 21.12.2014 07:36
Budu se moc těšit smile  a neboj mě se jen tak nezbavíš smilesmile

A doufám, že srdíčko je a hlavně bude v pořádkusmilesmile
Kathleen | 21.12.2014 17:07
smilesmilesmilesmilesmile
Se srdíčkem jsem hodila řeč, ale ve finále musím poslouchat já smilesmile Neboj, budu v pořádku smilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a šest