. ♠ . NVS . ♠ . 8.kapitola . ♠ .

Napsal Kathleen (») v pondělí 22. 12. 2014 v kategorii Povídka - Na Vánoce spolu (HP,SS), přečteno: 1482×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinetghj.jpg

Bude zachránce kouzelnického světa sedět doma se svým synem a čekat na svého manžela až se vrátí domů, zatímco by mohli všichni spokojeně rozbalovat vánoční dárky? Nebo...

 

♠ Hlavní postavy:  HP+SS - slash ♠ 

♠ Přístupné od 12 let ♠

♠ .  ♠ .  ♠

 ♠ . ♠

  ♠

8. Obavy

  ,,Zadrž, Nickolasi!" okřikl ho Severus na jeho poměry docela jemně a sklonil se nad ním, aby si ho mohl pořádně prohlédnout.

  ,,Jsi zraněný? Bolí tě něco?" vyptával se dál, když mu kontroloval hlavu, jestli nemá někde ránu, či škrábanec, ze kterého mohla vytékat ta krev, kterou měl všude na obličeji. Nakonec ho kouzlem očistil a když stále nemohl nic najít, tak si úlevně oddechl. Vzápětí si ale v hlavě přehrál, co všechno na něj vychrlil jeho syn.

  ,,Nicku? Kde je tvůj druhý otec?" zeptal se nezvykle nervózně.

  Nick se otočil a rozeběhl se ke gauči, aby ukázal na spícího muže. Severus k němu rychle přešel a když spatřil bílou tvář svého manžela, zakrvácený potrhaný hábit a rudou skvrnu usychající na podlaze, která byla zapříčiněna z odtékající krve, kapající z provizorně obvázané ruky, tak se mu na moment zastavilo srdce. Tak odtud se vzala všechna ta krev. Došlo mu, že se na Nicka dostala, když spal na Harryho hrudi a rozmazal si ji po obličeji jak se na něm ze spánku vrtěl.

  V následující chvíli už klečel nad tělem svého muže, který upadl do bezvědomí způsobeným ztrátou krve, a odstraňoval provizorní obvaz a potrhané oblečení.

  Snažil se nevšímat si synova vzlykání, když odhalil krvácející rány a raději začal do svého partnera lít jeden přivolaný lektvar za druhým. Měl sice sebou jen základní výbavu lektvarů, ale ta bude muset stačit. Po seslání diagnostických kouzel zjistil, že nebyly poškozeny žádné orgány, jen svalovina. Poté, co vyčistil rány na ruce a zavázal ji fáčem, se soustředil na rány na hrudníku. Bylo jich celkem osm, určitě od drápů, ale nebezpečně hlubokých bylo jen pět. Při troše štěstí mu po nich snad zbytou jen slabé jizvy a nic vážnějšího.

  Pracoval v tichosti a pokaždé, když se pod jeho dotyky Harryho tělo lehce zachvělo, tak po něm střelil pohledem. Harry ale spal dál. Neprobudil se. Severus se nedivil. S takovou se Harry vzbudí až tak za hodinu. On ho mezitím ošetří a promluví si se synem, který mezitím stál vedle něj v tichosti a nespustil z jeho rukou ani na okamžik oči.

  ,,Co vás to napadlo, vydat se tak najednou do takové zimy a ještě ke všemu na Vánoce? Měli byste být doma." Sekýroval Nicka Severus.

  Nick chvíli mlčel a když už se chtěl Severus zeptat znovu, tak jen tiše řekl: ,,Chtěli jsme být na Vánoce tady, pane."

  Severus se mu upřeně podíval do tváře. Pochopil, co tím chtěl jeho syn říct. Chtěli být s ním. Ne tady, ale s ním. A on si vybral práci. A co to "pane"? Harry měl pravdu. Jestli okamžitě nezmění priority, tak přijde o svého syna. O manžela. O rodinu.

  ,,Bude táta v pořádku?" pípl tiše jejich syn a rukávem si utíral slzy. 

  Severus skončil s ošetřováním a přitáhl si syna s povzdechem do náruče. Nick se nijak nebránil, když si ho stáhl do klína. Severus si tiše povzdechl a spolu se vzlykajícím synem seděl na zemi a čekal až Harry nabude vědomí.

  Nick ještě několik minut pofňukával a v duchu se modlil, aby se jeho tatínkovi udělalo lépe a on tak mohl být se svými otci zase pohromadě. Nechtěl ztratit ani jednoho z nich a upřímně se bál blížící se hádky mezi jeho otci. A on nepochyboval, že k ní dojde a bál se, co by se mohlo ve finále stát. Znal plno dětí, které měly rodiče, co žili odděleně, ale on to tak nechtěl. Chtěl, aby byli pohromadě. Jako opravdová rodina. Ale taky věděl, že ani ty děti to tak nechtěly. Nakonec ze všeho toho přemýšlení usnul svému přísnému otci na klíně.

Předchozí kapitola                              Následující kapitola

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Vixen z IP 109.238.33.*** | 22.12.2014 19:04
Už je čtvrtek??smilesmile

Krása Kathleensmilesmile Doufám, že se Nickolasovi obavy nesplní...
Kathleen | 25.12.2014 16:57
smiledalší kapitolu uveřejním do pátku smile omlouvám se...
...Snad (ne)bude jejich hádka poslední...
smile
Vixen z IP 109.238.33.*** | 25.12.2014 18:28
Kdo si počká, ten se dočká smile

Už je pátek??smilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a deset